Vizyon ve Misyon

Vakfımız 1979 yılında hizmete açılmış olup birçok alanda hizmet vermektedir. Vakfımız milli ve manevi değerlere saygılı, eğitim seviyesi yüksek nesiller yetiştirmeyi gaye edinmiştir.

Vakfımızın genel amacı ilk orta ve yüksek tahsil kademelerinde öğretim ve eğitim imkânı olmayanlara yardımcı olmak, bu gençleri bir taraftan asrın müspet ilimleriyle teçhiz, diğer taraftan milli kültür ve manevi değerlere sahip olarak yetiştirmek için her türlü yardımda bulunmak imkânlar sağlamak bunlarla ilgili her türlü teşebbüslerde bulunmaktır.

Erzurum Kültür Ve Eğitim Vakfı olarak bizler, ismimizi, hayatını İslamiyet hiç bir karşılık beklemeden, sadece Allah rızası için adayan sahabelerin, Resulullah' ın (ASM) mescidinin yanındaki mekânlarının adından aldık. Faaliyetlerimizin temeli iman ve Kur'an hizmetidir. Erzurum' un muhtelif yerlerinde Yüksek Öğretim yapan talebelerin barınmaları ve maddi-manevi ihtiyaçlarını temin etmek amacıyla merkezler tahsis ettik. Erzurum' un muhtelif yerlerinde okuyan ve okutan, aydın bir toplum için Al Götür Oku Getir kütüphaneleri açtık. Açtığımız yurtlarda yüzlerce öğrenci için barınma ve burs imkânı sağladık.

Her hakkı saklıdır. 2015 © EKEV (Erzurum Kültür ve Eğitim Vakfı)
Adres : Muratpaşa Mah., Yakutiye Bulvarı No: 15 Yakutiye / ERZURUM
Vakıf Merkezi : 0 (442) 235 24 14 - 0 (505) 129 49 59 Belge Geçer : 0 (442) 235 24 14
Elektronik Posta : erzurumkev@gmail.com